Aktualności

Wykonawca terminala LNG żąda aneksu do umowy

25.07.2014

Jak podaje Serwis internetowy „Kuriera Szczecińskiego” 24Kurier.pl włoska firma Saipem, lider konsorcjum budującego terminal LNG w Świnoujściu zażądała kolejnego aneksu do kontraktu i dodatkowych pieniędzy na dokończenie budowy terminalu LNG. W przypadku odmowy miała zagrozić przerwaniem prac.
 
Według ostatnich informacji, inwestycja ma zostać ukończona na przełomie tego i następnego roku, a gotowa do odbioru komercyjnych dostaw gazu będzie w połowie roku 2015.
 
Zgodnie z raportem przedstawianym przez generalnego wykonawcę, czyli konsorcjum z włoską firmą Saipem na czele, stan zaawansowania budowy przekroczył w czerwcu br. 90,5 proc. Prace prowadzone są we wszystkich obszarach terminalu, zarówno w części morskiej, jak i lądowej.
 
Obecnie trwa próba wodna zbiorników LNG, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Do każdego z dwóch zbiorników wtłoczonych zostanie 100 tysięcy metrów sześc. wody morskiej, by potwierdzić jakość wykonanych prac konstrukcyjnych i sprawdzić zachowanie obiektów pod obciążeniem.

więcej

 
Mapa strony   |   Ochrona prywatności   |   Kontakt   |   RSS

   
Zobacz także:
Copyright © Energomontaż-Południe Katowice Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: 2BITS