Aktualności

Zbliża się faza rozruchowa terminala LNG w Świnoujściu

28.08.2014

Rzecznik prasowy inwestora - spółki Polskie LNG, Pan Maciej Mazur w wywiadzie dla Portalu Gospodarczego wnp.pl potwierdził, że zakończenie fazy budowlanej terminala LNG w Świnoujściu nastąpi na przełomie 2014 i 2015 roku tak, aby w kolejnych miesiącach przejść do rozruchu i by terminal był gotowy do odbioru komercyjnych dostaw już w 2015 roku.
 
Do ukończenia prac brakuje zaledwie kilka procent jednak pod wieloma względami są one najtrudniejsze gdyż są to m.in. próby rozruchowe na różnych surowcach, od azotu po LNG.
Ww. operacja jest podzielona na 650 mniejszych systemów i podsystemów. Każdy z nich musi się zakończyć, by mógł się rozpocząć kolejny.
 
Koszt budowy terminalu wyniesie 3 mld zł, z czego 2,4 mld zł to kontrakt z konsorcjum na czele z włoską firmą SAIPEM. ENERGOMONTAŻ-POŁUDNIE KATOWICE Sp. z o.o. wykonuje dla ww. konsorcjum montaż wyposażenia technicznego na obiekcie (zob. REALIZACJE).

Zgodnie z planem dwa zbiorniki terminalu będą mogły przyjmować rocznie do 5 mld metrów sześciennych gazu. Rozważana jest budowa trzeciego zbiornika i powiększenie tzw. mocy regazyfikacyjnej terminalu do 7,5 mld metrów sześciennych.

więcej
Mapa strony   |   Ochrona prywatności   |   Kontakt   |   RSS

   
Zobacz także:
Copyright © Energomontaż-Południe Katowice Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: 2BITS